Barvy Zinga

Unikátní barvy ZINGA pro náhradu žárového zinkování.

Nátěr barvou ZINGA je účinný jako katodická ochrana.

Nátěrová hmota ZINGA se používá jako primární nebo finální systém antikorózní ochrany ocelových konstrukcí. Dále se používá k opravám erodovaných nebo poškozených galvanizovaných nebo pozinkovaných ocelových součástí.

ZINGA představuje systém „galvanizace zinkem za studena“. Zinková vrstva zajišťuje katodickou ochranu ocele, t.j. zinková vrstva koroduje místo ocele pod touto vrstvou, avšak zinek koroduje podstatně pomaleji než ocel. Navíc i při poškrábaní zinkové vrstvy nedochází k šíření koroze pod zinkovou vrstvou. Výhodou této metody galvanizace je možnost používat v terénu, což se často nedá udělat při žárově zinkovaných.

Vrstva obyčejné nátěrové hmoty vytváří vzduchovou bariéru, která chrání povrch ocele. Jakmile se však tato bariéra poruší (např. škrábancem, prasklinou a pod.) koroze se začne pod vrstvou běžného nátěru rychle šířit. I některé tzv. zinkem obohacené  nátěrové hmoty neřeší tento problém, protože tyto nátěrové hmoty neobsahují dostatečné množství zinku, které je potřebné ke vzniku katodické ochrany.

Nátěrová hmota ZINGA kombinuje oba dva způsoby ochrany, jak bariérový, tak i  katodický, což je unikátní vlastnost tohoto výrobku.

 

Vzhledem k jednoduché aplikaci a mimořádným  antikorozním  vlastnostem je uplatnění barev ZINGA při opravách pozinkovaných součástí hromosvodů a to jak starých součástí, tak i jako ochranný nátěr  tam, kde při montáži dojde k poškození zinkového povrchu.

Barva ZINGA se dá použít jao jednovrstvá i jako základní – její povrch je matně šedý, kartáčováním lze dosáhnout lesklého kovového vzhledu.

Pro vrchní nátěr  kovového vzhledu můžeme nabídnout BARVU ALU ZM.

Podrobné informace jsou uvedeny TECHNICKÝCH PARAMETRECH (aktualizovaný technický list 2012).